A japán tudós már több mint 10 éve foglalkozik a vízkristályok külső ingerekre történő változásaival.
Kutatásai során több mint 10.000, a világ különböző helyeiről származó vízminták kristályszerkezetének fényképét készítette el.
Először a vízminták kristályai közötti eltérésekre figyelt fel. A természetes, élő vizek kristályai gyönyörű, hibátlan szerkezetű mintázattal rendelkeztek, míg a csapvízben legtöbbször ki sem alakultak, vagy ha mégis akkor, torzak vagy hiányosak lettek. Ennek okát keresve igen érdekes és megdöbbentő eredményre jutott. ----> Képgaléria
A víz eredetileg teljesen természetes, és megvan a saját ereje az öntisztuláshoz. Például, amikor az esővíz a talajba szivárog, a talaj először átszűri azt, majd a víz egy földalatti vízfolyás részévé válik. De a víz akkor is megtisztul, amikor a folyókból és a tavakból elpárologva az égen felhő lesz belőle, hogy csak néhány példát említsünk a természetes víztisztulási folyamatokra.
Dr. Emoto a kutatásai során bizonyítékot talált arra, hogy a víz nemcsak a kémiai és vegyi szennyezésekre, hanem a környezetéből érkező hang és képhatásokra, valamint elektromos ingerekre is érzékenyen reagál. ----> Képgaléria
Az egyik kísérletben egy poharat tettek két hangfal közé, és különböző stílusú zenét játszott le normál hangerővel. Amikor klasszikus zenét játszottak le minden esetben szabályos alakú, szép formájú kristályok keletkeztek.----> Képgaléria
Dr. Emoto ugyanezt tapasztalta a vizuális ingerek hatásának vizsgálatakor is. Egy papírlapra különböző szép szavakat írtak, mint például szeretet, hála, köszönöm, majd ráragasztották egy pohár vízre, úgy hogy az írás belülre essen. Döbbenettel konstatálták gyönyörű, teljesen szabályos kristályok alakultak ki. Megismételték ugyanezt negatív értelmű szavakkal, mint a sátán, ostoba vagy a megöllek. Ilyenkor nem képződtek kristályok, vagy csak rettentően sötét, zavaros és töredezett formájúak. -----> Képgaléria
A negatív vagy pozitív szavakat és kifejezéseket csak pusztán kimondva is felhasználták a kísérletben. Naponta többször mondták ki hangosan a szavakat a vízzel teli poharak előtt, és a fényképeken ugyanazt az eredményt látták. Mindannyian hallottunk már arról, hogy a kimondott szó hatással van környezetünkre, de kézzel fogható bizonyítékot és fizikai megjelenési formáját ennek eddig nem láthattuk. -----> Képgaléria
Nemzetek himnuszainak jégformái
Japan
Russian
USA
Germany
Colombia
Chile
Kuwait
Saud Arabia
Bulgaria
Italy
Spain
Indonesia
Kislexikon:
Halmazállapot:
Valamelyik abból a három fizikai állapotból, amelyben az anyagok létezhetnek, vagyis a szilárd, a folyékony és a gázállapot. Szokás a plazmát is halmazállapotnak (a negyedik halmazállapotnak) tekinteni.
A víz:
A víz (lat. aqua) a hidrogén és az oxigén vegyülete, kémiai képlete H2O (dihidrogén-monoxid). Olvadáspontja: 0 °C, forráspontja: 100 °C, 101,3 kPa nyomáson. A „víz” megnevezés általában a szobahőmérsékleten folyékony állapotra vonatkozik, szilárd halmazállapotban jégnek, légnemű halmazállapotban gőznek nevezik. Dipólus molekula.
"Az EMBER úgy gondol magára, mint egy szilárd anyagi természetű lényre. Életünk folyamán kevés esetben tűnődünk el azon, hogy testünk tulajdonképpen nagyrészt vízből áll. Az agyunk amellyel cselekedeteinket irányítjuk, érzelmeinket átéljük, gondolkodunk szinte csak víz és valószerűtlennek tűnik, hogy a 90 %-a folyadék. Földünk hasonlatos testünkhöz, 70%-át óceánok, tengerek borítják. A világűrből szemlélve a kék bolygó él."
Az ókor óta dicsérik a vizet, hogy jó egészséget ad, vagy ráfogják, hogy az ember miatta betegszik meg. Mi, a fejlett civilizációban már tudjuk, hogy mi a víz valódi szerepe az emberi szervezetben: egyrészt oldószer, másrészt a tápanyagok és salakanyagok szállítója az egész testben, hőmérséklet-szabályozó, a csontok és más szövetek olajozója és testünk biokémiai reakcióinak résztvevője. Ezeket a funkciókat a vízben lévő H2O látja el és nem az oldott anyagok, szuszpendált ásványi anyagok és egyéb alkotóelemek.
A jég:
A jég a víz 14 szilárd fázisának neve. A köznyelvben általában a hatszögletű kristályokból álló formát értik alatta (ez −200 °C-ig, illetve 0,2 GPa nyomásig stabil). A közönséges jégben a vízmolekulák rendezetlen állapotban vannak, míg nagy nyomáson a hetes jégnek nevezett állapotba kerül. Ilyen jégben a vízmolekulák rendezett, szabályos kristályrácsba rendeződnek. A hetes jég csak ritkán fordul elő és csak is nehezen megközelíthető helyeken jön létre. Előfordulása a Naprendszerünkben a Jupiter Európa nevű holdjának óceánjában valószínűsíthető. A víz standard légköri nyomáson 0 °C-on fagy meg. Jég természetes környezetben nagy mennyiségben az Antarktiszon, Grönlandon, Izlandon és a magashegységekben található.
A hó:
A hó 0 °C alatt képződött csapadék, amely vízpárát tartalmazó levegő további lehűlésével jön létre, amikor a képződött jégrészecskékre kristályosan további jégrészecskék fagynak, és hókristállyá egyesülnek.
A jégkristályok alakja – keletkezésük folytán – nagyon különböző, elsősorban a hőmérséklettől függ:
Wilson Bentley hópehelyfotói 1902-ből
0 °C … −8 °C : elsősorban tű alakú
−5 °C … −10 °C : oszlopok, lapocskák
−10 °C … −20 °C : lapocskák
−13 °C … −17 °C : hócsillagok
−18 °C … −25 °C : oszlopok, kombinált lapocskák keletkeznek.
IHM Intézet, Japán
A vízkristály kísérlet története azt mutatja:
• Az Amezcua Bio Disc által kezelt víz, több szép és jó alakú vízkristályokat eredményez, mint a normál desztillált víz.
• Van összefüggés a vízkristályok képződése, és a víz minősége között, tekintve a szennyezés mértékét.
• Energia befolyásolhatja a vízkristály kialakulását .
• A vízmintákban a megfelelő ásványi anyag és energia egyensúly gyönyörű kristályokat formál..
• Az IHM Intézetet Japánban Dr. Masaru Emoto alapította, aki az alternatív gyógyászat doktora és nemzetközileg is elismert kutatója a víznek.
• A Nemzetközi Víz az Életért Alapítvány nyugalmazott elnöke.
Winson Bentley
amerikai polgár, azzal töltötte az életét, hogy hópelyheket fényképezett a 19. sz. végén – 20. sz. elején, és ezzel kiérdemelte a hópehely-ember nevet.
Bentley néhány 1902-es fényképe.